MERKANT Pazarlama” ulusal ve yerel zincir mağazalara daha profesyonel hizmet verebilmek amacı ile 2009 yılında Mercanlar firması tarafından kurulmuştur.

Merkant, ağırlıklı olarak cam, plastik, ahşap, porselen, toprak, seramik vb. mutfak ürünlerinin yanında, bahçe dekoratif ve fonksiyonel birçok ev eşyasını da tüketicisiyle buluşturmaktadır.
Ürün konseptini, trendleri yakından takip ederek pazarın ihtiyaçlarına göre doğru ürün, doğru fiyat felsefesi ile oluşturmayı hedefleyen Merkant, bu doğrultuda kendi dizayn ekibi tarafından tasarlanan özel koleksiyon­larını “Ferme” , “MeShe” markaları adı altında pazara sunmaktadır.

Toprak çömlek üretiminde aylık 300.000 adet, dekoratif cam eşyasında aylık 450.000 adet ve yapışkanlı raf örtüsündeki aylık 200.000 adetlik üretim, bunun yanı sıra Mercanlar’a ait “Renga” , “Renga Plus” marka ürünlerin ve yurtiçi - yurtdışı partnerlerine ait ürünlerin pazarlamasını gerçekleştirmektedir.

Merkant, zincir mağazaların çalışma anlayışına uygun güçlü alt yapısı, profesyonel satış kadrosu, hızlı dağıtım ağı, ürün çeşitliliği ve proje bazlı çalışmaları ile müşteri memnuniyeti ilkesini birinci sırada tutmaktadır.

Bugün, rekabetini istikrarlı bir şekilde sürdürerek piyasadaki zincir mağazaların neredeyse tamamı ile çalışan aynı zamanda promosyon malzemesi tedariğinde de aktif olarak ürün desteği sağlayan Merkant, gerçekleş­tirmiş olduğu başarılı projeler ile kısa sürede sektörün aranan ve tercih edilen güvenilir, istikrarlı firmalarından biri haline gelmiştir.

MERKANT Pazarlama, sahip olduğu vizyon ve misyon doğrultusunda önümüzdeki yıllarda da yeni proje ve yatırımları ile sektörde büyümeye devam edecektir.

Perakende Satış Noktaları : Migros Grubu, Metro, Real, Tesco-Kipa, Bim, A101, Beğendik, Adesse, Makro, YKM, Esse, Mudo, Yerel Marketler...

Promosyon Kanalı : Ülker, Çotanak, Nestle, Lever Grubu...

Yurtdışı Satış Noktaları : Jumbo S.A-Greece, Auchan-France, Sodimac-Şili, Tesco-İngiltere, Otto’s-İsviçre, Elec­lerc-Polonya...